Reference

Do poradny jsem šla z důvodu dlouhotrvajících kožních problémů

Pan Pavlíček mi po diagnostice a rozhovoru navrhl jídelníček, který neobsahoval, jak říkal: „pro mé zdraví limitující potraviny“. Nedokázala jsem si představit, co budu teda vlastně jíst. Proto byla pro mě neuvěřitelnou pomocí možnost se zúčastnit praktického kurzu vaření. I když nemám moc ráda skupinové akce, tak jsem si kurz užila, kromě množství cenných informací a praktického vaření tam byla sranda. Hodně až dodnes oceňuji to, že jsem se tam naučila vařit ze základních surovin a že jsem se naučila jak tato jednoduchá jídla dobře ochutit. Na talíři nemám žádnou nevzhlednou hmotu bez chuti, ale opravdové lahůdky – moje lahůdky :)

A. M.

"Mohl bys mě prosím kritizovat trochu přátelštěji…"

Chodím do poradny k Jirkovi asi půl roku. Za tento čas jsme posunuli s řadou problémů, které jsem měl celý život. Špatně jsem zvládal například kritiku. Většinou jsem se začínal po kritice litovat a někdy jsem šel do protiútoku. Díky přístupu, který jsem se naučil se umím podíval na celou situaci už v samotném okamžiku kritiky z odstupu a vidím o co tomu, kdo mě kritizuje jde. Moje reakce je pak odpovídající, nejsem kritikou přikovaný k zemi – někdy kritiku přijmu, jindy vyjádřím, že můj pohled na věc je jiný. Dokonce někdy člověka, který mi kritizuje požádám: “Mohl bys mě prosím kritizovat trochu přátelštěji…“ Neuvěřitelná věta, která celou situaci promění. Obecně mi schůzky v poradně přinášejí víc možností jak se chovat, jak reagovat v různých situacích, jak se dívat na svět. Za toto moc děkuji.

R. L.

Rozhodla jsem se, že budu šťastná

Nejsem celkově moc pozitivní člověk, ne že bych si nevážila věcí a zajištění co mám nebo se neuměla radovat, ale mám to tak prostě nastaveno. Toto byla dříve moje typická věta. Největší změnu mi přineslo uvědomění, které je v té větě přímo řečeno: „…mám to tak nastaveno.“ Jde prostě o to co a jak si nastavím tak tak to je. Díky náhodě, které mě přivedla do poradny, kam bych snad jinak ani nepáchla jsem začala jít v doprovodu pana Pavlíčka jinou cestou do míst o kterých jsem dříve moc nevěděla. Je to cesta k uvědomění si svého nastavení a svobody. Velké svobody v tom se moct rozhodnout jestli se budu trápit nebo budu šťastná. A já jsem se rozhodla, že já budu šťastná. Vlastně už jsem o mnoho víc šťastná.

Děkuji P. T.

Pana Pavlíčka jsem potkala v ten pravý okamžik

Pan Pavlíček se na začátku našeho prvního z osmi sezení ptal, co je moje motivace pro to, že přicházím. V té době jsem se léčila na onkologii s rakovinou prsu. Bylo to díky samovyšetřování podchyceno v čas. Takže léčba probíhala dobře. V průběhu léčení jsem si začala uvědomovat, že jsem ale trochu v rukách osudu a lékařů jestli dostanu nemoc a jestli se z ní uzdravím a já v tom vlastně nehraji moc žádnou roli. Proto jsem začala hledat a číst. Ze začátku to byly knížky o vlivu myšlení na zdraví, o andělech a něco málo o výživě. Potom mi kamarádka doporučila ať si zajdu do poradny pana Pavlíčka, že se zabývá výživou. Ve výživové poradně jsem byla dvakrát a pak jsem absolvovala víkendový kurz vaření. Toto považuji pro mě jako základ toho jak se postarat o své tělo. Hodně mě to nadchlo a vaření se stalo mou novou zálibou. Zaujal mě i přesah mimo rámec výživy, který pan Pavlíček má. Proto jsem přišla do poradny ještě asi šestkrát. V těchto setkáních jsme řešili moji rodinnou situaci – jak věci, které si nesu z rodiny od rodičů tak věci, které mě ovlivňují z mého manželství; mou snahu vždy všem vyhovět dokonce i na úkor mého zdraví (pan Pavlíček to nazval pěkným termínem, že jsem „potěšitel“); kromě změny v řadě vzorců chování, které jsem měla, jsem zjistila, co je to meditace a začala jsem dokonce i meditovat. Jsem ráda za pochopení, laskavost a současně pevnost se kterou ke mně přistupoval pan Pavlíček. Díky laskavosti jsem mohla vnímat co je mi sdělováno i v době kdy jsem byla skoro na dně a díky pevnosti jsem byla k sobě poctivá a věci jsem skutečně vnitřně řešila. Pana Pavlíčka jsem potkala v ten pravý okamžik a hodně mi usnadnil hledání toho na co mi nemoc poukázala. Získala jsem sílu a svobodu, svobodu v tom, že se o sebe umím postarat sama a současně můžu důvěřovat dokonalosti přírody.

K. J.

Naučil jsem se pořádně kousat a přestal jsem jíst za pochodu

Jsem spolumajitel středně velké společnosti. Myslím, že pokud jde někdy hovořit o úspěchu tak se mi povedlo ho dosáhnout. Jsem zajištěný a finance mi dávají možnost si plnit sny. Za dvacet let mého podnikání dostalo dost zabrat mé tělo. Důsledkem bylo, že mě skoro po všem jídle bolel žaludek. Proto jsem na doporučení známého vyhledal výživovou poradnu pana Pavlíčka. Na jeho doporučení jsem vyloučil některé věci ze svého jídla a postupně jsem se naučil pořádně kousat a přestal jsem jíst za pochodu. Nejsem člověk, který si bude vařívat, ale po čase jsem si začal připravovat kaše ke snídani a k mému překvapení to netrvá dlouho a jsou dobré. Pan Pavlíček mě taky poprvé nasměroval k souvislosti mezi napětím, které v sobě mám a mými zdravotními problémy. Po čase mi žaludek po jídle už často nebolí vůbec a věřím že se to bude stále zlepšovat.

B. P.

Získala jsem větší nadhled v těžkých situacích

Jsem hodně citlivá a moc toho nenamluvím. Pan Pavlíček mi ukázal jaké mám vnitřní zdroje – sílu a zkušenosti, které jsem si dříve moc neuvědomovala, ale jsou moje. Získala jsem i větší nadhled v těžkých situacích. Po schůzkách s panem Pavlíčkem je mi vždycky moc dobře.

L. T.

Děkuji všem za pěkná slova, i díky nim má naše práce smysl.
Jiří Pavlíček