Víkendový kurz zdravého vaření

Celý název akce: Víkendový kurz zdravého vaření
Typ kurzu: Dvoudenní intenzivní kurz
Místo konání: Svitavy, na vyžádání
Začátek a konec akce: sobota od 09:00 do 19:00hod
neděle od 09:00 do 15:00hod
Cena: 2 600Kč

Průběh kurzu:

Dozvíte se a prakticky vyzkoušíte vše, co potřebujete vědět ke zdravému vaření. Díky dvoudennímu formátu vše projdeme dvakrát (snídaně, svačiny, polévky, hlavní jídla a dezerty).

Ráno začínáme přípravou snídaně: několik druhů kaší a snídaňová polévka. Kaše ochucujeme na sladko i na slano

Dopoledne se věnujeme svačinám: např. jáhlové placičky a palačinky na sladko a slano

Na obědy připravíme tři teplá typová jídla: např. pečená, omáčky a léčebný talíř

Po krátké pauze, která je pro zájemce vyplněna přednáškou se věnujeme přípravě dezertů: např. nepečený rýžovo jahelný korpus, vločkový pečený korpus a něco na ně. Připravujeme také dezertní krémy.

Na večeři se nám vaří zdravé jídlo v „pomalém hrnci“ (velký pomocník pro vaření v moderní uspěchané době). K večeři také připravíme hustou zeleninovo-luštěninovou polévku a několik pomazánek.

V průběhu celého dne vše společně vaříme, dochucujeme a jíme. K jídlům připravujeme saláty a pickles. Mimo cenných praktických zkušeností zjistíte, že zdravé vaření není složité, je rychlé a levné a naučíte se skvěle dochucovat. V průběhu celého dne opakovaně mluvíme o zásadních principech zdravého vaření, používáme vhodné kombinace surovin a šetrně je upravujeme. Zaměřujeme se také na využívání přebytků z předchozích jídel.

Ke kurzu dostanete manuál se všemi recepty, včetně postupů.

 

Aktuální termíny

Nové termíny chystáme
Napište si o nový termín
 

Rezervace Víkendového kurzu vaření

Prosíme, vyplňte níže uvedené údaje. Po odeslání rezervačního formuláře Vám pošleme závaznou přihlášku na tuto akci a podrobné informace.